1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Jazz i Muzyka Estradowa

mgr Paulina Gołębiowska, asystent

Paulina Gołębiowska, urodzona w 1988 roku, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. W 2013 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie Anny Stępniewskiej.

Z wyróżnieniem zakończyła edukację na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej. Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards. Brała udział w profesjonalnych projektach muzycznych, m.in. Festiwalu „Polsat Dzieciom” w warszawskiej Sali Kongresowej, Tribute to Jamiroquai (koncerty na „Róże Jazz Festiwal” w Zielonej Górze, we wrocławskim klubie jazzowym Rura), z zespołem BlueXpress na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym: JazzTage w Gorlitz, a także w muzycznym show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drużynie Urszuli Dudziak. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie współpracę z big bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka, a także występy obok takich gwiazd, jak: Valerie Scott, Mike Russel, Krzysztof Kiljański, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak. W roku 2012 została zaproszona na festiwal „Green Town of Jazz” w Zielonej Górze, podczas którego wystąpiła obok Adama Bałdycha. Gościnnie uczestniczyła w nagraniu płyty wrocławskiego zespołu jazzowego „Freeway Quintet”. Obecnie tworzy autorski materiał muzyczny.

KONTAKT i KONSULTACJE:

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij