1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Jazz i Muzyka Estradowa

dr Bartosz Pernal, adiunkt

Bartosz Pernal

Urodzony w 1984 r. w Gorzowie Wlkp. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej IIst. w klasie puzonu, zainteresowania jazzem zaowocowały podjęciem studiów instrumentalnych na Uniwersytecie Zielonogórskim, a następnie studiów w zakresie kompozycji i aranżacji jazzowej. W trakcie ich trwania Bartosz Pernal zdobywał laury na wielu międzynarodowych konkursach zarówno z zespołami, a także jako solista. Brał udział w wielu warsztatach, kursach improwizacji jazzowej, koncertował ze znakomitymi muzykami rodzimej sceny jazzowej (M. Sikała, P. Wojtasik, P. Baron), dokonał też nagrań fonograficznych. Mając możliwość współpracy ze wspaniałymi artystami zdobywał cenne doświadczenia rozpoczynając w ten sposób profesjonalną karierę. Po ukończeniu studiów licencjackich na Uniwersytecie Zielonogórskim muzyk kontynuuje naukę na studiach II stopnia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu (puzon jazzowy) i na Akademii Muzycznej w Katowicach (kompozycja i aranżacja jazzowa). Zajęcia na dwóch kierunkach odbywa w trybie dziennym. Od trzech lat kieruje autorskim projektem Bartosz Pernal Quintet, do którego zaprasza znakomitych muzyków rodzimej i międzynarodowej sceny jazzowej. Jest zaangażowany w wiele znaczących projektów muzyki jazzowej i rozrywkowej. Ponadto pisze kompozycje i aranżacje na zlecenia różnych instytucji kulturalnych m.in. Filharmonii Wrocławskiej, Wrocławskiego Teatru Komedia, Wrocławskiego Teatru Lalek oraz dla kabaretu „Elita”.

Uchwałą Rady Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, z dnia 15 marca 2017 roku, nadano Panu mgr. Bartoszowi Pernalowi stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura.

Za swoje dokonania otrzymał Stypendia Artystyczne:

  • Marszałka Woj. Dolnośląskiego
  • Stypendium Prezydenta Wrocławia
  • Stypendium Prezydenta Gorzowa Wlkp.
  • Stypendium Rektora AM we Wrocławiu dla najlepszych studentów

KONTAKT i KONSULTACJE:

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij