1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej

prof. dr hab. Dorota Frąckowiak-Kapała, współpraca

Dorota Frąckowiak-Kapała, pianistka

Studia pianistyczne ukończyła z wyróżnieniem w PWSM w Poznaniu.

Jest laureatką Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych: im. Smetany w Hradec Kralove, im. Viotti w Vercelli, im. Pozzoli w Seregno a także Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Klasycznej w Łodzi.

Dla Polskiego Radia z siedzibą w Warszawie dokonała wielu archiwalnych nagrań utworów fortepianowych i kameralnych. Jej nagranie koncertu fortepianowego F. Lessla z Polską Orkiestrą Kameralną J. Maksymiuka uznane zostało za jedno z najciekawszych nagrań roku 1985.

Od 1986 roku współpracuje jako pianistka i klawesynistka z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Koncertowała jako solistka i kameralistka w większości krajów europejskich oraz w USA, Kanadzie, Brazylii i Japonii. Występowała w tak renomowanych salach koncertowych jak Concertgebouw w Amsterdamie, Queen Elizabeth Hall w Londynie, Musikvereinsaal we Wiedniu, Conservatoire Royal w Brukseli, Tokyo Opera City Concert Hall w Tokio, Filharmonii w Berlinie, Monachium, Kolonii, w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Współpracowała ze światowej sławy solistami takimi jak między innymi Maurice Andre, Gary Kar, Mischa Maisky, Igor Ojstrach, Michela Petri, Guy Touvron, Henryk Szeryng.

Jest profesorem zwyczajnym, prowadzi działalność dydaktyczną w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim i w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij