1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej

mgr Aleksandra Fudali-Matusewicz, wykł.

Aleksandra Fudali-Matusewicz jest absolwentką Akademii  Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu  prof. Bożeny  Szymonowicz (1987).

Umiejętności w zakresie kameralistyki doskonaliła pod kierunkiem prof. B. Hajna i prof. K. Hussar- Moczulskiej.

W latach 1987-98 była wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii  Muzycznej w Łodzi, gdzie jako pianista-akompaniator współpracuje z klasą wiolonczeli prof. St Firleja ,fletu- prof. A. Wierzbińskiego oraz skrzypiec – F. Bartosiaka.

Prowadziła również działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Łódzkim i w Liceum Muzycznym w Łodzi. Od roku 1998 związana jest jako wykładowca z Instytutem Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Uczestniczyła w wielu kursach  mistrzowskich i letnich akademiach pianistycznych prowadzonych  przez  P. Badurę-Skodę, R. Kehrera i B. Ringeissena (Weimar).

W dorobku artystycznym posiada nagrania radiowe (m.in. R. Schumann Liederkreis, K. Bednarek – tenor i A. Fudali – fortepian; Polskie Radio Łódź) nagranie płytowe –Stanisław Niewiadomski –Pieśni Polskie Nagrania MUZA PNCD 895 , nagrania CD z koncertów(Cottbus Koncert im Konzertsaal ,oraz Koncert Jubileuszowy chóru Polirytmia Międzynarodowym Centrum Muzycznym Wschod-Zachód w Zielonej Górze)  Jako kameralistka brała udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych  (m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Kostrinella, Modlinger Chorfest ,Cracovia Music Festival)oraz licznych koncertach muzyki kameralnej. Szczególnym wyróżnieniem było zaproszenie do udziału wraz z Iwoną Kowalkowską w VII Letnim Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich organizowanego przez Warszawską Filharmonię im Romualda Traugutta w Łazienkach Królewskich (2007 r.).

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij