1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej

prof. dr hab. Juliusz Karcz

Juliusz Karcz, kompozytor

Ukończył studia w PWSM na Wydziale Wychowania Muzycznego we Wrocławiu (1962-1966) i w PWSM  w Poznaniu na Wydziale Kompozycji (1970-1975) w klasie Prof. A. Koszewskiego. Autor utworów symfonicznych (m.in.: Breve, Concerto grosso, Koncert na fortepian i orkiestrę); kameralnych (m. in. Quadro per quattro  violini, 2 kwartety smyczkowe, Rapsod Polski na skrzypce i fortepian, Chorał na dwa akordeony); wokalno-instrumentalnych (m. in. Cykle pieśni do tekstów K. Iłłakowiczówny, M. Basy i H. Szylkina; Kantata Koronacyjna dedykowana Janowi Pawłowi II; Singspiel do libretta A. Gryphiusa wyk. w Dusseldorfie i Recklinghausen).

Szereg utworów kameralnych wykonano w Niemczech, Danii, Szwecji, Francji (m. in. w  Paryżu w sali A. Cortot  w 2004) oraz w Polsce – w ramach znaczących Festiwali Muzyki Współczesnej we Wrocławiu i Szczecinie, konkursów kompozytorskich (im. T. Szeligowskiego w Poznaniu  w 1973 r. oraz dwóch Konkursów Ogólnopolskich na utwór chóralny w 1977 i 1979 roku), podczas doniosłych uroczystości (Kantata Koronacyjna dedykowana Janowi Pawłowi II wykonana w XV-lecie jego Pontyfikatu w Sanktuarium Rokitniańskim w obecności władz Episkopatu Polski).

Pełnił funkcję Dyrektora Instytutu Kultury i Sztuki Muzycznej (1999-2007). Obecnie pracuje na stanowisku profesora Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Artystycznym.

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij