1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej

dr hab. Jerzy Markiewicz, prof. UZ

dr hab. Jerzy Markiewicz – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, długoletni dyrygent i kierownik artystyczny cenionego w Polsce Chóru Akademickiego Cantores, waz z którym został laureatem wielu znaczących międzynarodowych konkursów (m.in. Cantonigros, Middlesborough, Arezzo, Tours, Międzyzdroje). Od czasu stworzenia zespołu Cantores Viridimontani ( obecnie Cappella Viridimontana) w roku 1994 swoją działalność artystyczną koncentruje na wykonawstwie muzyki dawnej.

Wraz z zespołem występował na wielu renomowanych festiwalach w Polsce i za granicą (Francja, Belgia, Niemcy, Słowacja). Współpracuje z wieloma znakomitymi solistami i zespołami.

W latach 1990-2002 był pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Zielonogórskiego Festiwalu Muzycznego a obecnie jest szefem artystycznym Wieczorów u luteranów ( Zielona Góra) oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Lubsku.

Jest profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Artystycznym w Zakładzie Dyrygowania. W swoim dorobku posiada nagrania dla radiofonii duńskiej, francuskiej i polskiej. Za swą działalność dwukrotnie nagradzany był nagrodą kulturalną miasta Zielona Góra a ostatnio został uhonorowany medalem Gloria Artis.

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij