1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Wizyta w Nitrze (Słowacja)

Instytut

 

W dniach 18-19 czerwca 2013 r.  delegacja Instytutu Muzyki z Wydziału Artystycznego  Uniwersytetu Zielonogórskiego, w osobach  prof. dr hab. Janiny Fyk i dr Anny Łuczak, gościła na Uniwersytecie  im. Filozofa Konstantyna w Nitrze.
Stroną zapraszającą była  Dziekan  Wydziału Pedagogicznego prof. dr hab. Eva Szórádová.
W ramach tego Wydziału znajduje się Katedra Muzyki oraz Katedra Sztuki i Edukacji Artystycznej.
Wizyta była następstwem podpisanej w marcu – z inicjatywy Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego – umowy bilateralnej pomiędzy obydwoma Uniwersytetami.

Celem wizyty było nakreślenie norm współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Wydziałem Pedagogicznym  Uniwersytetu w Nitrze,  a Instytutem Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Miało to miejsce podczas spotkania z prof. dr hab. Evą Szórádovą i  kierownictwem Katedry Muzyki. Przy okazji tej wizyty przekazano ofertę programową Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego dla Katedry Sztuki  i Edukacji Artystycznej. W trakcie wizyty odbyło się także spotkanie z Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, doc. dr. Ctioborem Határem, poświęcone dostosowaniu programu studiów w zakresie prowadzonych przedmiotów do wymogów programu Erasmus.
Skupiono się  również na możliwości podejmowania przez absolwentów Instytutu Muzyki studiów trzeciego stopnia na Uniwersytecie im. Konstantyna Filozofa w Nitrze.
Owocem wizyty było uściślenie obszarów współpracy naukowej i dydaktycznej oraz   przygotowanie gruntu dla kształcenia naszych studentów-absolwentów na studiach doktoranckich w zakresie dydaktyki muzyki.

Foto poniżej – W Pracowni  Rzeźby  w towarzystwie doc.dr Adriany   Récko,  Kierownika  Katedry Sztuki i Edukacji Artystycznej oraz Występ dzieci w  Galerii Uniwersyteckiej, Delegacja z prof. dr hab. Evą Szórádovą

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij