1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Warsztaty wokalno – aktorskie. Bastien i Bastienne

Warsztaty muzyczne

Instytut Muzyki zaprasza na warsztaty wokalno – aktorskie, które odbędą się 07.05.2013 r. w sali 04.

Prowadzący warsztaty: prof. dr hab. Piotr Łykowski (Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu)

Opiekun warsztatów: ad. Anna Ulwańska (Instytut Muzyki UZ)

Plan warsztatów

11.00 – 12.00 – zajęcia wokalne, zamknięte dla studentów – wykonawców przedstawienia Bastien i Bastienne

12.00 – 13.30 – zajęcia otwarte dla wszystkich studentów Instytutu Muzyki (wykonawcy i obserwatorzy)

13.00 0 13.30 – panel dyskusyjny

13.30 –  15.00 – Zajęcia zamknięte dla uczestników przedstawienia

Zapraszamy!

 

Piotr Łykowski. Muzyk, wokalista (kontratenor). W roku 1989 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Na III Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1988) zdobył I Nagrodę i trzy wyróżnienia specjalne (m.in. za wirtuozerię). Doskonalił swe umiejętności na wielu kursach w kraju i za granicą.

Specjalizuje się w muzyce baroku, głównie kantatowo-oratoryjnej: jego repertuar obejmuje blisko 100 takich partii. Ma na swym koncie niemal 1000 występów solowych – współpracując z wieloma solistami i zespołami muzyki dawnej, filharmoniami oraz orkiestrami kameralnymi a także z teatrami operowymi. Wziął udział w realizacji kilkunastu nagrań płytowych, a także radiowych i telewizyjnych.

Piotr Łykowski działa również na niwie pedagogicznej. Jest nauczycielem śpiewu solowego we wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia we Wrocławiu. Od kilku lat prezentuje swe referaty i prowadzi zajęcia seminaryjne na kursach interpretacyjnych; jest również zapraszany jako juror konkursów wokalnych. W roku 2004 otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.

W latach 2000 – 2002 był Kierownikiem Katedry Wokalistyki, a w 2002 objął stanowisko Dziekana Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij