1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki
studenci instytutu muzyki podczas próby

Zobacz pozostałe aktualności →

Studiuj u nas

 

Rekrutacja 2016/2017

Oferowane kierunki:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia I stopnia
  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia II stopnia
  • Jazz i muzyka estradowa, studia I stopnia
  • Przyjmowanie dokumentów: od 20 czerwca 2016 do 11 lipca 2016
  • Egzamin praktyczny: 14 lipca 2016, godz. 10:00, Instytut Muzyki, ul. prof. Z. Szafrana 19
  • Ogłoszenie list osób przyjętych i nieprzyjętych na studia: 19 lipca 2016 (po godz. 14:00)

Drogi Maturzysto,

Szanowny kandydacie posiadający już świadectwo maturalne

Muzyka jest Twoją pasją?

Jeśli chcesz – możesz zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. A może grasz już na jakimś instrumencie i chcesz się dalej rozwijać pod okiem profesjonalistów?

Wystarczy zdana matura oraz posiadanie umiejętności i predyspozycji muzycznych!

Zapraszamy Cię do udziału w rekrutacji na studia w Instytucie Muzyki. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.

1. Dlaczego warto studiować w Instytucie Muzyki?

Instytut Muzyki to wyjątkowe miejsce, bo pracują tu ludzie pełni pasji, zaangażowania i miłości do muzyki. Nasi wykładowcy to profesjonalni muzycy i muzykolodzy. W naszym gronie znajdują się zarówno instrumentaliści, wokaliści, dyrygenci i kompozytorzy, jak również naukowcy i pedagodzy. Na co dzień sami prowadzimy ożywioną działalność artystyczną, koncertową i naukową, dlatego tak wielki nacisk kładziemy na umiejętności praktyczne. Będąc naszym studentem, rozwijasz te właśnie umiejętności, zdobywając jednocześnie niezbędną wiedzę teoretyczną.

Nasz Instytut cechuje kameralna i przyjazna atmosfera, dlatego nikt nie jest tu anonimowy. Jako nasz student na pewno nie zginiesz w tłumie. Dzięki indywidualnemu podejściu naszych wykładowców odkryjesz, w jakim kierunku chcesz się rozwijać jako muzyk. Będziesz też brać udział w licznych wydarzeniach artystycznych organizowanych w Instytucie i poza nim. Twoja kreatywność nie będzie dla nas przeszkodą, lecz atutem. Bo choć bycie muzykiem oznacza wiele trudu i pracy, to przecież jednocześnie daje wiele radości i satysfakcji.

2. Jakie kierunki studiów oferuje Instytut Muzyki?

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia I stopnia (3-letnie studia licencjackie)

To kierunek dla tych, którzy chcieliby w przyszłości uczyć muzyki w przedszkolach i szkołach podstawowych.  Ale nie tylko – studia te zapewniają także możliwość zdobycia wszechstronnego wykształcenia muzycznego i solidnych podstaw w takich specjalnościach jak: dyrygentura chóralna, wokalistyka, gra na fortepianie, teoria muzyki, pedagogika muzyczna. To doskonała okazja, by poznać wiele dziedzin i wybrać dla siebie tę najbardziej odpowiednią. Wielu studentów wykorzystuje zdobyte u nas umiejętności w późniejszej własnej działalności artystycznej lub kontynuuje naukę w akademiach muzycznych.

Jazz i muzyka estradowa, studia I stopnia (3-letnie studia licencjackie)

Ten kierunek przeznaczony jest dla przyszłych instrumentalistów, wokalistów i aranżerów w zakresie muzyki jazzowej i popularnej. Instrumentaliści mają do wyboru: fortepian, trąbkę, saksofon, puzon, perkusję, gitarę i kontrabas. Studia pozwalają udoskonalić umiejętności w zakresie gry na instrumencie, śpiewu lub aranżacji, a także zdobyć pierwsze doświadczenia sceniczne i solidne podstawy w zakresie teorii muzyki.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia II stopnia (2-letnie studia magisterskie)

Studia te umożliwiają zarówno zdobycie kwalifikacji nauczyciela muzyki w szkołach gimnazjalnych, jak i wybór indywidualnej ścieżki kształcenia muzycznego, dopasowanej do zainteresowań studenta. Kandydaci, którzy ukończyli studia licencjackie, wiedzą już, w jakim kierunku chcieliby się dalej rozwijać. Obok przedmiotów  obowiązkowych mają więc do wyboru następujące moduły (bloki fakultatywne): specjalność nauczycielska, muzyka jazzowa, prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, wprowadzenie do kompozycji i aranżacji oraz technologie komputerowe w muzyce. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

3. Jakie umiejętności mogę zdobyć w Instytucie Muzyki?

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia I stopnia (3-letnie studia licencjackie)

Na tym kierunku zdobędziesz lub odświeżysz swoją wiedzę z zakresu zasad muzyki, harmonii, historii muzyki, pedagogiki i psychologii. Nauczysz się grać na fortepianie, gitarze i instrumentach Orffa. Dowiesz się, jak prawidłowo śpiewać i jak dyrygować zespołem wokalnym i wokalno-instrumentalnym. Nauczysz się tworzyć proste opracowania muzyczne i pisać prace naukowe. Swoje umiejętności praktyczne będziesz rozwijać na zajęciach z kształcenia słuchu, emisji głosu, śpiewu, gry na instrumencie i akompaniamentu fortepianowego. Odbędziesz także praktyki w przedszkolach i szkołach. Będziesz też koncertować jako członek chóru akademickiego lub instrumentalista.

Jazz i muzyka estradowa, studia I stopnia (3-letnie studia licencjackie)

Studiując na kierunku Jazz i muzyka estradowa, wybierasz kształcenie jako instrumentalista, wokalista lub aranżer. Jeśli grasz na instrumencie, możesz wybrać: fortepian, trąbkę, saksofon, puzon, perkusję, gitarę lub kontrabas. Ponadto nauczysz się podstaw improwizacji i aranżacji, a występując z Big bandem UZ zdobędziesz doświadczenie sceniczne. Przyswoisz sobie także wiedzę z zakresu teorii muzyki, historii jazzu i harmonii jazzowej.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia II stopnia (2-letnie studia magisterskie)

Po studiach licencjackich sam wiesz najlepiej, jakie umiejętności chcesz rozwijać na studiach uzupełniających. Dlatego na studiach magisterskich, obok przedmiotów obowiązkowych, wybierasz dwa najbardziej interesujące dla Ciebie moduły (bloki fakultatywne): specjalność nauczycielską, muzykę jazzową, prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, wprowadzenie do kompozycji i aranżacji lub technologie komputerowe w muzyce. Ponadto rozwiniesz swoje umiejętności w zakresie pisania pracy naukowej, organizacji imprez i marketingu dóbr kultury, improwizacji fortepianowej i podstaw kompozycji.

4. Co po studiach?

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia I stopnia (3-letnie studia licencjackie)

Po uzyskaniu dyplomu licencjata możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich. Możesz także pracować jako nauczyciel w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wielu naszych absolwentów pracuje też w szkołach prywatnych, ogniskach muzycznych i innych placówkach kultury. Niektórzy kontynuują naukę w akademiach muzycznych.

Jazz i muzyka estradowa, studia I stopnia (3-letnie studia licencjackie)

Po uzyskaniu dyplomu licencjata możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich. Możesz prowadzić własną działalność artystyczną jako instrumentalista, wokalista lub aranżer. Wielu naszych absolwentów współpracuje z Big bandem UZ lub koncertuje z innymi zespołami albo zakłada własne formacje.

Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, studia II stopnia (2-letnie studia magisterskie)

Możesz pracować jako nauczyciel muzyki na wszystkich etapach edukacyjnych w szkolnictwie ogólnokształcącym. Wielu naszych absolwentów pracuje też w szkołach prywatnych, ogniskach muzycznych i innych placówkach kultury. Możesz także prowadzić własny zespół, zajmować się marketingiem muzycznym, tworzyć własną muzykę albo koncertować jako chórzysta lub instrumentalista. Absolwenci mogą współpracować z chórem akademickim, innymi zespołami chóralnymi (Vox Humana, Cantemus Domino, Polirytmia) lub instrumentalnymi. Niektórzy absolwenci decydują się także na dalsze kształcenie na akademiach muzycznych.

5. Gdzie znajdę informacje dotyczące przyjęcia na studia?

Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej

Jazz i Muzyka Estradowa

6. Jakie są wymagane dokumenty i jak wygląda przebieg rekrutacji na Uniwersytecie Zielonogórskim?

http://rekrutacja.uz.zgora.pl

7. Mam dodatkowe pytania lub chcę się umówić na konsultacje. Do kogo się zgłosić?

Jeśli interesuje Cię kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej napisz na adres:

Jeśli interesuje Cię kierunek Jazz i muzyka estradowa napisz na adres: lub . Jeśli chciałbyś umówić się na konsultacje, dowiedzieć się więcej, skontaktuj się e-mailowo z naszymi wykładowcami. Ich adresy znajdziesz TUTAJ.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Do zobaczenia w Instytucie Muzyki!

I jeszcze jedna ważna informacja:

Możesz podjąć współpracę z Chórem Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij