1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Rok Witolda Lutosławskiego w Instytucie Muzyki. Uroczysty koncert 28 maja 2013 r. o godz. 19.00, Filharmonia Zielonogórska

Koncerty

Prawdziwym sędzią prac artysty twórczego są tysiące ludzi w ciągu dziesięcioleci, czyli to, co symbolicznie określamy słowem „czas”.

Zobacz artykuł w „Gazecie Lubuskiej”. O Witoldzie Lutosławski opowiada prof. Andrzej Tuchowski.

http://www.uz.zgora.pl/rektor/docs/rzecznik/Strefa_Nauki_cz3.pdf

Witold Lutosławski (1913-1994)

Czas umożliwia spojrzenie z perspektywy na spuściznę kompozytorską autora powyższych słów, którego setna rocznica urodzin przypadła 25 stycznia. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego, a jego muzyka rozbrzmiewa podczas licznych koncertów w całej Polsce i poza jej granicami. Sam zaś Lutosławski od lat niezmiennie zaliczany jest do najwybitniejszych kompozytorów XX wieku.

Jubileusz 100-lecia urodzin tego znakomitego twórcy stał się inspiracją  dla Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Już 28 maja 2013 r. o godz. 19.00 będzie można posłuchać utworów kameralnych i pieśni Witolda Lutosławskiego, a także opracowań jazzowych inspirowanych jego muzyką. Na scenie Filharmonii Zielonogórskiej wystąpią wykładowcy i studenci Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego. Uroczysty koncert połączony będzie z prezentacją sylwetki kompozytora, której dokona wybitny muzykolog Andrzej Tuchowski. Koncertowi towarzyszyć będzie także wystawa poświęcona Lutosławskiemu, zorganizowana w budynku Rektoratu przy ul. Licealnej. Honorowy patronat koncertu objął Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Tadeusz Kuczyński.

Czy dla twórczości Lutosławskiego czas okazał się surowym sędzią? O tym najlepiej przekonać się osobiście. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tym bardziej, że wstęp na koncert i na wystawę jest bezpłatny.

Czytaj więcej: SERWIS INFORMACYJNY UZ

Zobacz plakat

Pobierz program koncertu

 

Wystawa z okazji Roku Witolda Lutosławskiego

Rok Witolda Lutosławskiego to doskonała okazja do zatrzymania się nad dorobkiem tego wybitnego kompozytora XX wieku. Z tej okazji Instytut Muzyki postanowił przybliżyć jego postać środowisku akademickiemu. Od 22 maja w budynku rektoratu przy ul. Licealnej można obejrzeć wystawę poświęconą temu twórcy, przygotowaną przez p. dra Rafała Ciesielskiego przy współpracy z p. Markiem Kamińskim z Biblioteki Muzycznej. Wystawa, choć skromnych rozmiarów, w bardzo interesujący sposób przedstawia zarówno wybrane pozycje z twórczości Witolda Lutosławskiego i poświęcone mu publikacje, jak i związki pracowników Instytutu Muzyki z jego osobą (prace muzykologiczne, programy koncertów, korespondencję). Cytaty z wypowiedziami kompozytora skłaniają do refleksji. Wystawę można oglądać do końca bieżącego semestru. Serdecznie zapraszamy!

Autorzy zdjęć: Barbara Literska, Kazimierz Adamczewski


Patronat honorowy Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zrealizowano przy pomocy środków finansowych Miasta Zielona Góra

logo_zielona


PATRONI MEDIALNI

TVP_INFO.JPG

Radio Zachód

Gazeta Lubuska

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij