1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

XXXVII Getxo Jazz 2013. Pozdrowienia z Hiszpanii

Instytut

Witam serdecznie,

Nadsyłam wieści z Getxo. Przyjechałem tu ze swoim kwintetem, który prowadzę od ponad dwóch lat. Opłacili nam wszystko: przelot, hotele, itd. światowy poziom, graliśmy w konkursie przed kwartetem Ignacio Berroa, czyli perkusisty z tria Gonzalo Rubalcaby. Jury przyznało nam główną nagrodę. To niesamowite, jesteśmy bardzo szczęśliwi. Gramy koncert laureatów przed zespołem Wyntona Marsalisa. W repertuarze moje kompozycje. Piękne chwile. Niesamowita, bardzo liczna publiczność, wielki aplauz, coś wspaniałego. Prestiż tego festiwalu jest znaczący, to już 37. jego edycja. Z koncertu, który zagramy dziś wieczorem (niedziela) ma zostać wydana płyta live nakładem tutejszego wydawnictwa. Resztę szczegółów doślę niebawem. Nazwa zespołu: Bartosz Pernal / Michał Szkil Quintet.

Chciałbym, by jak najwięcej osób na Uczelni i w Mieście o tym wiedziało, ponieważ to ważne wydarzenie dla naszego środowiska. Jesteśmy w kontakcie.

Zasyłam pozdrowienia z Hiszpanii!!!

Bartek Pernal

Czytaj więcej

Nagrodą za wygrany konkurs w Getxo jest zapewniony udział na festiwalu Hoeliaart Jazz w Belgii, wydanie nakładem wytwórni z Hiszpanii płyty live nagranej podczas koncertu laureatów, występy zespołu na Majorce i Ibizie oraz nagroda pieniężna.

Skład zespołu:

Bartosz Pernal – puzon

Maurycy Wójciński – trąbka

Michał Szkil – fortepian

Michał Kapczuk – kontrabas

Grzegorz Masłowski – perkusja

Zespół istnieje od ponad dwóch lat. Grupa regularnie koncertuje prezentując się na ważnych festiwalach w kraju i zagranicą. Zespół zdobywał laury na 4th Tarnów International Jazz Contest ( 2011r.), 49. festiwalu Jazz nad Odrą ( nagroda specjalna za kompozycję i aranżację dla B. Pernala, 2013r.) i na konkursie Gdyńskiego Sax Clubu (2013r.).

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij