1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Koncert kameralny z cyklu „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”

Koncerty

Serdecznie zapraszamy studentów i pedagogów na koncert kameralny 16.10.2013, godz. 19.00 w ramach odbywającego się w Filharmonii Zielonogórskiej XXII Festiwalu Smyczkowego im. T. Wrońskiego.

W programie koncertu zaplanowano wyjątkową pozycję repertuarową – perłę kameralistyki epoki romantycznej – Franciszka Schuberta Kwintet fortepianowy A-dur op.114  („Pstrąg’), na fortepian, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i kontrabas.

Wykonawcami będzie kwartet muzyków z zielonogórskiej orkiestry kameralnej „Bachus Classic Orchestra” wraz z zaproszonym do współpracy pianistą Ryszardem Zimnickim, profesorem w Instytucie Muzyki UZ.

O wyjątkowości tego wydarzenia artystycznego niech świadczy fakt, iż Kwintet fortepianowy „Pstrąg” jest prawdziwym „hitem” repertuarowym na wszystkich estradach koncertowych świata, jednak jego oryginalny skład wykonawczy (kontrabas zamiast drugich skrzypiec) jest powodem dużych trudności w skompletowaniu odpowiedniej grupy wykonawców.

W przypadku zapowiadanego koncertu, melomani będą mogli posłuchać efektu krótkiej, lecz bardzo intensywnej współpracy muzyków z nowej, bardzo prężnej  formacji artystycznej,  poszukującej nowych dróg dotarcia do szerokich kręgów odbiorców (np. klip muzyczny z grą w środku zielonogórskiej fontanny!)
z zaproszonym do współpracy doświadczonym pianistą – kameralistą, współzałożycielem i założycielem zespołów kameralnych i cenionym akompaniatorem – profesorem UZ Ryszardem Zimnickim.

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij