1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Goście z Uniwersytetu w Kadyksie (Hiszpania)

Instytut

Dzisiaj nasz Instytut odwiedziła grupa wykładowców z Wydziału Nauk i Edukacji Uniwersytetu w Kadyksie. Wśród gości byli: prof. Francisco Pavon Rabasco (koordynator Erasmusa, z Instytutu Dydaktyki), prof. Leonor Moreno Heredia, prof. Sara Roman Garcia (Dyrektor Instytutu Dydaktyki Wychowania Fizycznego, Plastyki i Muzyki), prof. Ascension Garcia De Las Mozas. Hiszpańska uczelnia od wielu lat współpracuje z Wydziałem Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu UZ. Uniwersytet w Kadyksie prowadzi także nauczanie w zakresie edukacji muzycznej, dlatego planowane jest rozszerzenie współpracy międzynarodowej o nasz Instytut Muzyki.

Spotkanie poświęcone było omówieniu możliwości współpracy. Goście zwiedzili Instytut Muzyki, zapoznali się z naszą bazą dydaktyczną i zobaczyli zajęcia odbywające się w Instytucie. Bardzo podobały im się improwizacje naszych studentów kierunku JiME i  nagrania Big Bandu UZ. Z zainteresowaniem obejrzeli także pracownię z instrumentarium Orffa i pracami studentów edukacji muzycznej. Duże wrażenie zrobiła na nich panująca w Instytucie rodzinna atmosfera. Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo nasi studenci będą mogli studiować w słonecznej Andaluzji.

Wizytę hiszpańskich gości zawdzięczamy uprzejmości pani dr Elżbiety Kołodziejskiej z WPSNZ.

Strona internetowa Uniwersytetu w Kadyksie: http://www.uca.es

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij