1. Przejdź do głównej zawartości
  2. Przejdź do stopki

Gabriel Ferrandini – Otwarte Warsztaty Perkusyjne 18-19.04

Warsztaty muzyczne

Otwarte warsztaty na temat: „Bogactwo środków wykonawczych i interpretacyjnych w grze na zestawie perkusyjnym w muzyce jazzowej” poprowadzi wybitny portugalski perkusista młodego pokolenia Gabriel Ferrandini.

18 i 19 kwietnia 2013, aula Instytutu Muzyki, ul. Szafrana 19, Zielona Góra.

Gabriel Ferrandini

Poprzez uniwersalność muzyki, którą gra, najlepiej możemy poznać jego samego.

Urodzony w Monterey w Californii, USA, Gabriel Ferrandini (rocznik 1986) jest synem Portugalczyka urodzonego w Mozambiku, ale mieszkającego od drugiego roku życia w Brazylii i Brazylijki o włoskich korzeniach, która wyemigrowała do USA w wieku kilkunastu lat. Ten „obywatel Świata” mieszka w Portugalii od dziewiątego roku życia, i to właśnie w tym europejskim kraju, jak na ironię, odkrył jazz i improwizację.

Portugalia, ze swoim bogactwem muzyki jazzowej i improwizowanej stanowi kontekst dla rozwoju osobowości muzycznej Ferrandiniego, który konsekwentnie buduje swoją markę na tamtejszej scenie.

Koncertując z takimi projektami jak Rodrigo Amado’s Motion Trio, Red Trio, Nobuyasu Furuya Trio, elektro-akustyczno-noisowy projekt Flu czy formacjami ustawianymi ad hoc z takimi muzykami jak Rob Mazurek, Alberto Pinon, Alfred „23” Harth, Raymond Strid i David Stackenas, żeby wymienić tylko część, nagrywa dla wytwórni No Busines oraz CleanFeed (uznanej przez prestiżowy magazyn All About Jazz za wytwórnię roku 2008).

Ferrandiniego cechuje bardzo oryginalne podejście do pracy z perkusją, stylistycznie gdzieś pomiędzy Paul’em Lyttonem a Paalem Nilssen’em-Love. Jak napisał magazyn Jazz.pt, „przyszłość czeka na niego”.

Harmonogram warsztatów

18.04.2013 (czwartek), godz. 15:00 – 18:00 – aula IM, ul. Szafrana 19
19.04.2013 (piątek), godz. 11:00 – 14:00 – aula IM, ul. Szafrana 19

Instytut Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. prof. Zygmunta Szafrana 19

Zielona Góra

65-516

Polska

Kodowanie: Dabhand.Studio

Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij